Indi, foshnja 3 muajshe nxjerr flak nga trupi
India gjendet nė njė situatė tė pazakontė pasi njė foshnje tre muajshe nxjerr flakė nga trupi. Vogėlushi Rahul, i lindur nė Tamil Nadu dy muaj mė parė arrin qė tė prodhojė flakė nga trupi.

Mjekė dhe ekspertė tė fenomeneve mbinjerėzore ende nuk kanė njė shpjegim se si ndodh kjo, por po pėrpiqen qė tė gjejnė njė shpjegim.

Siē shkruan "The Times of India", djali ka marrė flakė vetvetiu katėr herė gjatė dy muajve. Herėn e parė qė nėna e fėmijės, Rajeshwari, konstatoi flakėt nė trupin e tij ishte nėntė ditė pas lindjes. Ajo e shtroi djalin nė spital dhe gjithēka duket se iu rikthye normalitetit, por disa ditė mė vonė, Rahul mori sėrish flakė.

Pas rastit tė tretė e tė katėrt, prindėrit e foshnjės vendosėn ta ēonin djalin nė Kilpauk Medical College pėr analizime mė tė thella, por ende nuk kanė arritur tė marrin njė pėrgjigje.

Mjekėt dyshojnė se flakėt nė trupin e djalit mund tė ndizen pėr shkak tė emetimit tė njė lloj gazi nga lėkura e tij, natyra e tė cilit nuk ėshtė zbuluar ende.
comments powered by Disqus