Kirurgu vjedh drogėn nga stomaku i tė operuarit
Policia ruse e ka zėnė kirurgun pėr tė cilin dyshohet se ka vjedhur njė pako drogė tė llojit heroinė tė cilėn e kishte nxjerrė nga barku i njė transportuesi ilegal.
Rasti bizar ka filluar kur njėrit iu pėrkeqėsua gjendja nė tren dhe pėr kėtė shkak ai u dėrgua nė spital. Policia kishte informata se fjala ishte pėr njė bartės droge tė pakove me heroinė qė pėrpiqej t’i kontrabandonte nė stomak.Nė spital pastaj u bė operacionin me ē’rast pakot dhe u nxorėn nga lukthi. Por pas operacionit u zhvillua njė situate e pazakonshme. Policia vėrejti se mungonte njė pako e nxjerrė ndėrsa kirurgu qė e kishte operuar sillej nė mėnyrė tė ēuditshme. Policėt pastaj pakon e humbur e gjetėn te kirurgu. Kirurgu pėr tė cilin thuhet tė dosje tė pėrdorimit tė drogės, tani mund tė dėnohet me 15 vjet burg pėr shkak tė vjedhjes dhe tė posedimit me sasi tė madhe tė drogės.
comments powered by Disqus