Kremton ditėlindjen e 100 –tė me hedhje me parashutė
Amerikan Vernon Maynard nga Kalifornia ka kremtuar 100 e lindjes sė vet me hedhje me parashutė nga lartėsia 4.000 metra, njofton AP.
Maynard tė afėrmve dhe miqve u ka thėnė para ditėlindjes se gjithmonė ka pasur dėshirė tė kėrcejė nga avioni me parashutė dhe ata ia organizuan kėrcimin bashkė me dy nipėrit e tij.

Maynard para se tė kėrcente duhej tė pajisej me leje nga mjeku.
comments powered by Disqus