Kajro mbulohet nga bora pas 112 vjetėsh
Njė stuhi dimėrore, pėr herė tė parė i ka sjellė borė Kajros. Pėr herė tė parė nė dhjetėra vite, jo vetėm Egjipti por edhe disa pjesė tė tjera tė Lindjes sė Mesme, janė mbuluar nga dėbora.
Agjencia shtetėrore e lajmeve “Mena”, theksonte se dy portet mesdhetare pranė qytetit tė Aleksandrisė, si dhe dy portet nė Detin e Kuq, vazhdojnė tė jenė tė mbyllur pėr tė tretėn ditė me radhė.

Zyrtarė nga Enti Meteorologjik i Egjiptit thanė se kjo ėshtė hera e parė nė shumė vite, qė rajone tė Kajros mbulohen nga bora. Njė fenomen i tillė ėshtė i rrallė nė Egjipt, duke habitur qytetarėt tė cilėt e kanė shpalosur atė nė rrjetet sociale. Mė e fuqishme, stuhia e borės u pėrjetua nė rajonin e luftimeve Alep nė Siri, duke detyruar palėt qė tė ulnin armėt, pasi temperatura shkoi deri nė -8 gradė celsius.
comments powered by Disqus