Apple rrit ēmimin nė App Store pėr pesė shtete
Apple do tė rrisė ēmimin e aplikacioneve dhe pėrmbajtjeve tė iOS-it nė dyqanin e aplikacioneve pėr pesė shtete.
Sipas kompanisė kjo rritje po ndodh pėr shkak tė ndryshimit tė vlerave tė shkėmbimit.

Duke filluar nga dita e sotme, tė gjithė konsumatorėt qė bėjnė blerje nė App Store duke pėrdorur dollarin australian, rupin indian, rupian indoneziane, lirėn turke apo randin jug-afrikan do t’i shohin ēmimet mė tė shtrenjta, ndonėse Apple nuk deklaron saktėsisht se pėr sa rritje bėhet fjalė.

Sidoqoftė ky ėshtė njė lajm i mirė pėr blerėsit e pakicės nė Izrael dhe Zelandėn e Re, pasi nė bazė tė ndryshimeve valutore, blerėsit nė kėto vende i bie tė paguajnė mė pak.
comments powered by Disqus