Prindėrit mė tė rinj nė Britani janė 12 dhe 13 vjeē
Njė vajzė 12 vjeē ka mbetur shtatėzėnė me tė dashurin e saj 13 dhe ka vendosur ta lindė fėmijėn, e mbėshtetur edhe nga prindėrit e saj.
Fėmija qė ka ardhur nė jetė nga ēifti i ri peshon 3 kilogram dhe ėshtė i shėndetshėm.

Ēifti i prindėrve tė rinj ėshtė nė klasė tė shtatė dhe janė bashkė qė prej njė vit dhe janė shumė tė dashuruar.

Babai i vajzės e cila ėshtė bėrė nėnė nė moshėn 12 vjeēe thotė se ėshtė krenar pėr vajzėn e tij. Ai nuk ndjehet aspak i turpėruar nga veprimi i vajzės dhe i ėshtė gėzuar pa masė lajmit se do tė bėhet gjysh.

Ai ėshtė shprehur se fėmijėt shpesh bėjnė gjėra pėr tė cilat prindėrit nuk janė nė dijeni por nuk mund t’i mbajnė vazhdimisht nėn kontroll.

Ai ka preferuar qė tė mbetet anonim pėr shkak se dėshiron qė prindėrit e rinj tė jenė tė mbrojtur. Ndėrsa pėr dhėndrrin e tij shprehet se ėshtė njė djalė mjaft i mirė.

Tė dyja familjet janė befasuar shumė nga kjo ngjarje, por kanė rėnė dakord t’i mbėshtesin fėmijėt e tyre.
comments powered by Disqus