Dropbox tani ka 300 milionė pėrdorues
Dropbox gjatė ditės sė mėrkurė lajmėroi qė ka arritur tė ketė 300 milionė pėrdorues, duke shtuar 100 milionė tė tillė nė vetėm gjashtė muajt e fundit, pasi qė nė nėntor tė vitit 2013 kishte 200 milionė.
Shėrbimit pėr shpėrndarje tė skedarėve mė parė iu desh njė vit i tėrė qė tė shtonte 100 milionė pėrdorues, nga nėntori i vitit 2012.

Rritja e numrit tė pėrdoruesve do tė mund tė ishte pjesėrisht pėr shkak tė pėrqendrimit tė ndryshuar tė Dropbox-it nė pėrsosje dhe lėshim tė shėrbimeve shtesė. Muajin e kaluar, kompania e vuri nė dispozicion shėrbimin e vet tė pėrqendruar nė biznes nė gatishmėri pėr tė gjithė pėrdoruesit e korporatave.

Dropbox po ashtu sė fundi lajmėroi pėr galerinė pėr fotografi dhe video pėrgjatė pajisjeve tė ndryshme Carousel, me tė cilėn pėrpiqet ta bėjė mė tė pėrshtatshėm pėr pėrdoruesit qė e pėrdorin Dropbox-in pėr fotografi nė vend tė dokumenteve. Deri tani, kjo kompani ka blerė edhe nismėn pėr fotografi Bubbli, qė ėshtė e njohur pėr teknologjinė e vet tė pėrgatitjes sė fotografive nė 3D.
comments powered by Disqus