Apple njeh Kosovėn
Apple ka lėshuar zyrtarisht iOS 8 pėr iPhone, iPad dhe iPod touch.
Sistemi mė i ri mobile sjell shumė risi pėr sa i pėrket tastierės, mesazheve, qendrės sė njoftimeve, emal, Safari, etj...

Por pėr kosovarėt risia ndoshta mė e madhe ėshtė se pėr herė tė parė Kosova ėshtė vėnė nė listėn e shteteve.

Ky ėshtė njė lajm vėrtetė i mirė pėr shtetin e ri, tė cilin po ashtu, muaj mė parė e ka njohur edhe rrjeti social, Facebook.

Pa Apple dhe Facebook duket se mė asnjė kompani tjetėr nuk do tė hezitojė ta vendos Kosovėn nė listėn e shteteve.
comments powered by Disqus