Pėrse gėrhijmė kur flemė?
Gėrhima mund tė jetė e lidhur me ndonjė problem serioz shėndetesor dhe mund tė ndikojė jo vetem tek ai qė gėrhet pėrveē tjerash mund tė ketė efekte negative nė marrėdhėniet midis ēifteve.
Gjatė gjumit, muskujt qe kontrollojnė kanalet e frymėmarrjes mund te relaksohen, duke shkaktuar qė kanale tė frymėmarrjes tė ngushtohen.
Si rezultat, kur marrim frymė, inded e buta nė gojė, hundė dhe ėe fyt vibrojnė, qė ndryshe ne i degjojme duke gėrrhatur. Njėra zgjidhje ėshtė perdorimi i shiritave te lagesht sepse jane te dizajnuar tė zvogelojnė vibrimin e ketyre indeve te buta.
Njė mėnyre tjetėr ėshtė perdorimi i frenave tė gojes qė parandalojne gjuhen tė mos bie ne fund tė gojeė. Sidoqoftė, keto metoda nuk janė tė garantuara dhe nese gjumi dhe e gėrrhitura e juaj ėshtė mė serioze se aq ateherė kėshillohuni me mjekun.
comments powered by Disqus