4 kėshillat pėr njė gjumė mė tė rehatshėm
Tė gjithė kemi probleme me gjumin kohė pas kohe, por nėse kjo ėshtė njė dukuri e shpeshtė pėr ju, ėshtė koha tė merrni veproni ndaj kėsaj dukurie.
Nė vazhdim ju sjellim 4 kėshilla qė do t’u ndihmojnė tė bėni njė gjumė tė mirė

Para shkuarjes nė krevat bėni njė dush tė shpejtė, duke pėrdorur shampo aromatik trupi. Kjo do t’u ndihmojė tė relaksoheni dhe tė bėni njė gjumė mė tė lehtė.

Derisa pushoni ose relaksoheni gjatė ditės, pėrpiquni tė shmangni kontaktin me kompjuterin ose telefonin tuaj mobil.

Ēdo njė orė ose gjysmė ore gjatė orarit tė punės, bėni njė pauzė prej disa minutash pėr ta hequr shikimin nga kompjuteri (nėse puna juaj lidhet me kėtė).

Njė orė para se tė shtriheni, mos mbani kontakt me televizorin, kompjuterin apo telefonin mobil.
comments powered by Disqus