BlackBerry pėrgatit telefonin me “touchscreen”
Kompania BlackBerry, raportohet se ka filluar punimet pėr krijimin e telefonit tė ri i cili do tė quhet “Rio”.
Pajisja pritet tė jetė me ekran tė ndjeshėm dhe specifika tė teknologjisė sė lartė, kanė bėrė tė ditur burimet e faqes N4BB.

“Rio” mund tė shėrbejė si pasardhės i telefonit BlackBerry Z30, pajisja mė e suksesshme e kompanisė.

BlackBerry ėshtė duke punuar nė ngritjen e reputacionit pas problemeve tė shumta financiare qė u shkaktuan nga shitjet e dobėta tė pajisjeve.
comments powered by Disqus