Njė flamur shqiptar me flokė njeriu
Njė artist kinez, Wenda Gu, do tė hap ekspozitėn e tij nė njė galeri arti nė Londėr, me punime tė punuara prej flokėve tė njeriut.
Gu, ka ndėrtuar tė gjithė flamujt e botės, me flokė njeriu, e nė mesin e kėtyre flamujve ėshtė edhe ai Kuq e Zi, i shtetit shqiptar.

Ekspozitės, ky artist i ka dhėnė emrin “Kombet e Bashkuara: Njeriu dhe Hapėsira”, e cila do tė hapet nesėr pėr publikun.

Kjo ekspozitė, qė shfaq punėn mjaftė tė rrallė qė e ka bėrė ndonjėherė ndonjė artisė, do tė rrijė e hapur pėr publikun, deri mė 23 shkurt tė vitit tė ardhshėm.
comments powered by Disqus