BlackFriday zbret ēmimet e Xbox One dhe PlayStation
Nėse ju pėlqejnė video lojėrat, atėherė kjo do tė jetė oferta e vitit pėr ju, tė cilėn e sjell “E premtja e zezė” ose BlackFriday, siē quhet nė origjinal.
Sipas njė njoftimi tė ri thuhet se konsola e famshme e Microsoft, Xbox One do tė shitet pėrkohėsisht pėr vetėm 299 funta, qė i bie se blerėsit e rinj do tė kursejnė rreth 179 funta nga ēmimi aktual.

Nė ēmimin e ri tė konsolės do tė pėrfshihen edhe dy titra tė Assassins Creed, Lego Marvel dhe Forza 5.

Oferta e re e konsolės do tė fillojė prej sonte nė mesnatė, dhe ende nuk dihet se sa do tė zgjasė. Mirėpo, pėr ata qė bėjnė blerje online, ky ēmim me siguri se do tė jetė i favorshėm.

Por edhe fansat e PlayStation nuk duhet tė jenė nė panikė, sepse thuhet se edhe ēmimi i konsolės sė Sony do tė lirohet dhe do tė pėrfshijė lojėrat si Driveclub dhe The Last of Us.

Black Friday fillon nė mesnatė, dhe shumė blerės do tė mund tė pėrfitojnė nga zbritjet e shumta.
comments powered by Disqus