Reduktimi i kripės pakėson dhimbjet e kokės
Reduktimi i pėrdorimit tė kripės mund tė ēojė nė pakėsimin e dhimbjes sė kokės nė masėn 30 pėr qind.
Nė njė studim tė fundit, u gjet se njerėzit qė e pakėsonin kripėn nė tre gramė nė ditė vuanin mė pak nga dhimbjet e kokės. Tre gramė kripė janė tė barasvlershme me rreth gjysmė luge ēaj.

Sipas ekspertėve, reduktimi i kripės pakėson dhimbjet e kokės, pasi ul presionin e gjakut dhe pulsin. Madje edhe njerėzit me presion normal tė gjakut patėn njė reduktim nė dhimbjet e kokės, kur morėn mė pak kripė.

Megjithatė, shkencėtarėt e Universitetit "John Hopkins" thanė se kalimi nė njė dietė tė shėndetshme nuk kishte efekte nė dhimbjen e kokės.

Kujdes nga kėto ushqime: Salca e makaronave, supat e konservuara, buka, djathi, salsiēet, proshuta, sallami, mishrat e tymosur, drithėrat, pica, salca e sojės, perimet e marinuara, keēapi dhe majoneza.
comments powered by Disqus