Dy muze tė Beratit i bashkohen programit ‘IPA Adriatic’
Dy Muzetė Kombėtarė tė Beratit, Onufri dhe Etnografik, i bashkohen programit IPA Adriatic, nė programin “Museumcultour”.
Muzetė janė pėrfshirė si pjesė integrale dhe partneriteti bashkėrisht me shtatė muzeume tė tjera tė Programit IPA – Adriatic.www.museumcultour-ipa.eu/

Sipas njoftimit tė Ministrisė sė Kulturės sė Shqipėrisė, bashkimi nė kėtė program ka pėr qėllim krijimin e njė identiteti tė ri vizual nėpėrmjet vlerave tė trashėguara, hapjen e muzeumeve drejt publikut, organizimin e eventeve,aktiviteteve kulturore dhe ekspozitave lėvizėse nė mjediset e kėtyre institucioneve duke krijuar tė gjitha mundėsitė atraktive pėr tė rritur numrin e vizitorėve vendas dhe tė huaj, por edhe duke influencuar nė rritjen e tė ardhurave financiare.
comments powered by Disqus