Nė 2015, HTC edhe me telefona mė tė thjeshtė
Prodhuesi tajvanez i telefonave HTC ka thėnė se brenda muajve tė ardhshėm do tė fokusohet nė krijimin e modeleve mė bazike tė telefonave, tė cilėt do t’i pajis edhe me lidhjen pėr rrjetin 4G.
Sipas deklarimeve tė kompanisė, kėto modele do tė paraqiten nė tremujorin e parė tė vitit 2015, dhe se tė njėjtit do tė promovohen si modele tė dizajnuara posaēėrisht.

Kjo strategji ėshtė e ngjashme me atė qė ka ndjekur prodhuesi kinez Xiaomi, i cili tashmė ėshtė bėrė prodhuesi i tretė mė i madh nė botė pėr telefona mobil.Sipas Jack Tong, president i HTC pėr Azinė Veriore thuhet se edhe kompania e tij pret qė vitin e ardhshėm rritja e shitjeve tė jetė nė numra dyshifror.

Sė fundmi, HTC kishte prezantuar modelin me SIM kartelė tė dyfishtė, HTC Desire 820, dhe sė shpejti ka paralajmėruar se do tė shohim edhe modelin e njėjtė por vetėm me njė SIM kartelė.
comments powered by Disqus