Samsung Galaxy S6 do tė paraqitet nė Kongresin Botėror Mobil nė Barcelonė!?
Kishte thashetheme tė shumta tė cilat pretendonin se Samsung Galaxy S6 do tė paraqitej nė CES gjatė kėsaj jave, ndėrsa ajo qė zbuloi Samsung ishin vetėm dy modele mesatare tė telefonave, tė serisė Samsung Galaxy E.
Kėshtu qė i bie qė duhet tė pritet deri nė fillimin e Kongresit Botėror Mobil qė mbahet nė shkurt, pėr ta parė modelin e ri tė telefonit, Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, qė pritet tė vijė me ekranin e lakuar, sikurse paraardhėsi i tij.

Sė fundmi janė parė disa pamje tė pjesėve tė metalta tė dedikuara pėr Samsung Galaxy S6, ndėrsa gjithashtu ėshtė thėnė se kompania jugkoreane do tė adoptojė dizajn mė premium pėr gjeneratėn e re tė telefonit tė saj kryesor.

Me sa duket, nė treg do tė paraqiten dy versione tė kėtij modeli, ngjashėm sikurse Galaxy Note 4; njėri me ekran standard, dhe tjetri me ekran tė lakuar nė formėn e Galaxy Note Edge.

Samsung Galaxy S6 ėshtė thėnė se do tė vijė me ekranin me diagonalen prej 5 inē nė QHD me rezolucionin prej 2560 x 1440 pikselėve, si dhe dy opsione tė procesorit – njėri prej tė cilėve do tė jetė Samsung Exynos 7420 dhe tjetri 8 core Snapdragon 810 64-bit.

Telefoni i ri i Samsung, sipas tė gjitha gjasave do tė ofrojė 3GB ose 4GB RAM dhe opsione tė ndryshme tė memories, bashkė me kamerėn e pėrparme me 5MP, dhe atė tė pasmen me 20MP. Pėr mė shumė detaje duhet tė presim fillimin e Kongresit Botėror Mobil, ngjarjes sė madhe tė teknologjisė qė mbahet nė Barcelonė.
comments powered by Disqus