Vritet nė Kabul ish i dashuri i Britney Spears
Njė pilot hero dhe ish i dashuri i Britney Spears, qė e kishte ndihmuar atė ta linte alkoolin, ėshtė vrarė nga talebanėt nė Afganistan.
John Sundahl, 44-vjeē, ėshtė qėlluar derisa po e drejtonte njė helikopter nga kryeqyteti Kabul ku ka qenė duke punuar pėr disa muaj me radhė si kontraktor privat pėr transportimin e zyrtarėve pėrgjatė vendit tė shkatėrruar nga lufta.

Vėllai i tij i thyer thotė: “Na ėshtė thyer zemra – John shkoi atje nė tentim tė rregullimit tė vendit. Dėshironte tu ndihmonte njerėzve, sa qė shpesh shoshte se vendi ėshtė nė kaos”, transmeton Koha.net.

Britney, 33-vjeēe, kishte qenė nė lidhje me Johnin mė 2007 pasi u takuan nė njė takim tė grupit tė personave me probleme me alkoolin nė Los Angeles ndėrsa ajo tėrė falėnderimet pse e kishte lėnė alkoolin ia dedikonte atij.

Nė njė kohė, ēifti ėshtė thėnė se edhe ishin fejuar, megjithėse pėrfaqėsuesi i kėngėtares asokohe e kishte mohuar kėtė lajm.

Ata kanė mbetur miq tė mirė edhe pas shkėputjes sė lidhjes romantike por qė verėn qė lamė pas ishte thėnė se e kishin rinisur romancėn e tyre.

Dje njė burim i afėrt me Britneyn ka pranuar se kėngėtarja ėshtė tmerruar me lajmin. “Britney gjithmonė ka thėnė se John ėshtė njeri shumė i dashur”, citohet tė ketė thėnė njė burim i afėrt me kėngėtaren.
comments powered by Disqus