Pas dėshtimit pėr t’u futur nė ndonjė produksion, Linda tenton me “The Voice"
Kėngėtarja shqiptare Linda Halimi para disa muajve kishte kėrkuar famėn nė SHBA me anė tė disa produksioneve por ato nuk e morrėn nė gjirin e tyre. Tani kėngėtarja po kėrkon ta arrijė kėtė me anė tė spektaklit tė njohur mbarėbotėror “TheVoice”.
Linda Halimi filloi karrierėn nė edicionin e 3-tė tė emisionit talentshow “Ethet” ku ishte njė nga finalistet.

Nga ai festival Linda gjithashtu mori pjesė edhe nė Top Fest, nė vitin 2007 ajo u shpall fituese e ēmimit “Best New Artist”, nė vitin 2008 ajo mori pjesė nė festivalin “Rock Pėr Rock” ku mori vendin e 2-tė, gjithashtu mori pjesė edhe nė edicionin e 5-tė tė “Top Fest” ku u shpall fituese e ēmimit nga “Vodafone Club” dhe nė edicionin e 6-tė tė “Top Fest” nė vitin 2009 Linda u shpall fituese e ēmimit tė madh.

Gjithashtu nė vitin 2009 mori pjesė edhe nė festivalin muzikor “Kėnga Magjike” duke marrė ēmimim “Best Rock”. Sė fundmi ajo u shfaq nė “Festivalin e 53-tė tė Kėngės nė RTSH” ku Linda me kėngėn “S’tė Fal” rrėmbeu vendin e dytė.

Shumė shpejt ajo do tė shfaqet nė spektaklin talentshow-n “The Voice USA”, njė zgjedhje kjo e menaxherit tė saj e cila ėshtė parashikuar nga Linda si e duhura drejt suksesit e famės nė SHBA.

A do tė jetė ajo fituesja e kėtij edicioni ?! Pse duhet tė marrin pjesė kėngėtarėt shqiptarė nė njė talent show, kur ata janė vlerėsuar e shpallur fitues nė programe tė ndryshme dedikuar muzikės nė vendin tonė ?!
comments powered by Disqus