Samsung prezantoi tre monitorė tė rinj tė lakuar pėr kompjuterė
Nė Shfaqjen Elektronike tė Konsumatorėve 2015 Samsung prezantoi monitorin pėr PC “SE790C” me ekran tė lakuar 34 inē qė kushton 1,199 dollarė.
Pjesa mė e madhe e konsumatorėve mund tė mos harxhojnė aq shumė pėr njė monitor, prandaj kompania ka krijuar tri modele tė tjera qė do tė kenė ēmim pak mė tė ulėt. Monitorėt SE590C, SE591C dhe SE510C kanė ekrane 31.5 inē, 27 inē dhe 23.6 inē.

SE591C dhe SE510C kanė grafik 4000R, ndėrsa SE590C ka grafik 3000R. Tė tre modelet kanė panele me rezolucion 1080 pikselė, ku proporcioni i pamjes ėshtė 5,000:1. Monitorėt SE91C dhe SE5290C kanė gjithashtu altoparlantė 5W tė krijuara me teknologjinė e dyfishtė tė audios tė Samsung-ut.

Monitorėt do tė ofrojnė teknologjitė “Eye Saver Mode” dhe “Flicker Free” qė do tė mbrojnė sytė e pėrdoruesve. SE590C, SE591C dhe SE510C do tė kushtojnė 599.99 dollarė, 399.99 dollarė dhe 299.99 dollarė, respektivisht. Ata do tė hidhen nė treg nė muajin maj.
comments powered by Disqus