Reali e Juventusi nė gjysmėfinale
Pas shumė vuajtjeve, Real Madridi ka arritur tė shėnojė fitore minimale nė shtėpi ndaj Atleticos,
duke u kualifikuar kėshtu nė gjysmėfinale tė Ligės sė Kampionėve. Pjesa e parė pėrfundoi pa gol, ku vlen tė pėrmendet njė rast i mirė i humbur nga Cristiano Ronaldo. Nė minutėn e 76’ pėrkeqėsohen gjėrat pėr mysafirėt, pasi Arda Turan ndėshkohet me kartonin e dytė tė verdhė duke u larguar nga fusha. Dhe, nė minutėn e 88’ falė njė aksioni tė mirė, Ronaldo pason te Chicharito i cili shėnon pėr t’i dhėnė fitoren skuadrės sė tij. Kėshtu, Reali kualifikohet nė gjysmėfinale falė rezultatit tė pėrgjithshėm nga dy ndeshje, 1-0. Kualifikimin pėr nė gjysmėfinale e siguroi edhe Juventus, e cila nė ndeshjen e dytė ndaj Monacos barazoi 0-0, por vlejti fitorja nė Itali me rezultat minimal 1-0.
comments powered by Disqus