"Serbė, mos ejani nė Shqipėri. Do ktheheni nė arkivol”
Ky ėshtė mesazhi i njė tė riu shqiptar tė dhėnė pėr njė media vendase, shkruan portali “InSerbia”.


Mesazhi thuhet se ėshtė lėshuar nga i riu i quajtur Indrit Murati.

Kjo do tė jetė njė hakmarrje pėr atė qė ndodhi ne Beograd ku tifozėt shqiptarė nuk u lejuan tė shkonin nė stadium dhe futbollistėt e kombėtares sonė u rrahėn.

“Mendonim se serbėt do tė na prisnin mė mirė nė Beograd, por ata rrahėn futbollistėt tanė. Kur tė vijnė nė Shqipėri do t’i presim siē e meritojnė. Do t’i rrahim, do t’i djegim”, ka thėnė Murati.

Ai ka vijuar me kėrcėnimet duke thėnė se i kėshillon nėnat serbe qė tė mos i dėrgojnė fėmijėt e tyre nė Shqipėri se ndryshe do tė kthehen nė arkivol. 

comments powered by Disqus