Fitore e madhe e Juventusit
Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo ėshtė shprehur tejet i lumtur me fitoren e arritur 2:1 ndaj Real Madrid
por shton se 'Bardhezinjėt' kėrkojnė kalimin nė finalen e Berlinit. ''Ne u kemi dėrguar mesazh pjesės tjetėr tė Evropės; Ne duam kalimin nė finalen e Ligės sė Kampionėve''. ''Ishte ndeshje shumė e vėshtirė dhe ne duhet tė fokusohemi nė ndeshjen e dytė, qė zhvillohet nė Madrid'', ishin fjalėt e italianit pas triumfit.
comments powered by Disqus