Prishtina- Peja, pa tifozė mysafir
Tifozėt e Pejės nė Basketboll, “Shqiponjat”, nuk do tė udhėtojnė nė Prishtinė pėr tė shikuar serinė e parė tė ndeshjes finale nė Basketboll ndėrmjet Pejės dhe Sigal Prishtinės.


Po ashtu as tifozėt e kryeqytetit, “Plisat” nuk do tė udhėtojnė nė ndeshjen kthyese nė Pejė.

Kėshtu ka vendosur Federata e Basketbollit tė Kosovės, e cila ka marrė vendimin pėr tifozėt “Plisat” dhe “Shqiponjat”, transmeton ORAinfo.

FBK ka vendos qė tė dy tifozėritė tė mos udhėtojnė nė ndeshjet finale si mysafir.

Tė dielėn nisė seria finale e basketbollit nė mes Sigal Prishtinės dhe Pejės. /ORAinfo/
comments powered by Disqus