Komuna rritė buxhetin pėr subvencione nė bujqėsi
Komuna e Prishtinės ka rritur buxhetin pėr subvencione nė sektorin e bujqėsisė pėr 335 mijė euro, krahasuar me vitin paraprakė.

Kėshtu ka njoftuar drejtori i Drejtorisė sė Ekonomisė, Genc Bashota nė njė konferencė pėr media, transmeton ORAinfo.

Ai ka njoftuar se pėr kėtė vit pėr subvencione nė bujqėsi janė ndarė 1 milion e 30 mijė euro.

“Subvencionet nė sektorin e bujqėsisė planifikohen tė ndahen pėr pemėtari, vreshtari dhe ngritjen e korporatave prodhuese tė mjaltit”, ka thėnė Bashota.
comments powered by Disqus