Fiton Sigal Prishtina, Peja refuzon tė luaj
Ndeshja e tretė e serisė finale tė ETC Superligės sė Kosovės nė basketboll,
Sigal Prishtina dhe Peja do tė takohen sonte nė kryeqytet, nė ndeshjen e tretė finale tė “play-off-it”. Rezultati pas dy ndeshjeve tė para ėshtė 1:1.

Dueli nis nė orėn 20:00, kurse Gazetaolle.com ju sjell gjithēka nė kohė reale.

Ēereku i parė

Ėshtė mbyllur ēereku i parė i ndeshjes Sigal Prishtina – Peja. Prishtinasit po avancojmė me rezultat 17:13.

Mbyllet pjesa e parė

Mbyllet pjesa e parė e ndeshjes Sigal Prishtina – Peja. 39:26 ėshtė rezultati nė tė mirė tė Prishtinės. Pjesa e parė u karakterizua me lojė tė fortė nga tė dyja ekipet.

Njė zyrtar i Pejės ėshtė arrestuar nga Policia e Kosovės. Pėr kėtė arsye, basketbollistėt pejan refuzojnė qė tė luajnė.

Pritja prej pesė minutave mbaroi derisa gjyqtari bėri mė shenjė pėr pėrfundimin e ndeshjes. Prishtina fiton me rezultat zyrtar.
comments powered by Disqus