Real Madrid paralajmėron ‘bombat’
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez thotė se skuadra e tij do tė kthehen me forcė tė pėrtėrirė pas njė pėrfundim zhgėnjyes tė sezonit.

Skuadra e Carlo Ancelotti do tė pėrfundojė La Ligan nė vendin e dytė, pasi u eliminua edhe nga Liga e Kampionėve nė gjysmėfinale dhe Kupa del Rey.

Megjithatė, Perez insiston se klubi nuk do tė heqė dorė nga dominimi, si nė Spanjė ashtu edhe nė Evropė. “Kjo javė ėshtė festimi i pėrvjetorit tė parė tė La Decima “, tha i pari i ‘Los Blancos’.

“Madridi nuk do tė heqė dorė. Dhe ne do tė pėrpiqemi pėr tė arritur ‘La Undecima’. Real Madrid nuk kanė kufij. Real Madrid ėshtė njė ndjenjė dhe njė emocion. Ne tė gjithė i ndajmė fitoret dhe lavditė”.

Real Madrid pritet tė bėjė shumė ndryshime nė skuadėr dhe nė menaxhim, pėr tu kthyer mbretėt tė Evropės.
comments powered by Disqus