Nga data 27 maj, "Lulishtja Labi" nuk do tė quhet mė me tė njejtin emėr!
Konkurrenca e padenjė nė treg dhe mosfunsionimi i ligjit ka bėrė qė nga paslufta e kėtej shumė kompani tė dėshtojnė apo edhe tė ndėrrojnė aktivitetin.
LabiKonkurenca e padenjė nė treg dhe mosfunsionimi i ligjit ka bėrė qė nga paslufta e kėtej shumė kompani tė dėshtojnė apo edhe tė ndėrrojnė aktivitetin.

Diēka mė ndryshe po ndodh me lulishtėn "Labi"!

Kompania e njohur pėr inportin e luleve dhe drunjėve tė gjelbėrt, ka bėrė tė ditur se ka ndėrruar emrin e biznesit.

Krejt kjo vjen si shkak i konkurrencės sė egėr qė ka detyruar menaxhmentin e lulishtės ta ndėrroj emrin e biznesit nga lulishtja "Labi" nė "Buēaj".

"Po e panė se po pėrparon me ēdo kusht do tė mundohen me tė rrėzu", ėshtė shprehur pronari i kėsaj kompanie Pleurat Buēaj.

"Ndėrrimi i emrit ka ndodhur shkaku i imitimit nga firmat e tjera", ka thėnė Buēaj.

Ndryshe, Lulishtja "Buēaj" (Labi) ėshtė njė ndėr importuesit mė tė mėdhenjė tė luleve dhe drunjėve tė gjelbėrt nė Kosovė.
comments powered by Disqus