Katalanasit 'rrumbullakėsojnė' dopietėn
Barcelona ėshtė shpallur kampion nė kuadėr tė Kupės sė Mbretit pėr kėtė sezon, pas triumfit nė finale ndaj Athletic BIlbao me rezultat bindės prej 1-3.
Golat pėr katalanasit i shėnuan Neymar dhe dy herė Messi, ndėrsa nė pėrgjithėsi loja ishte e dominuar nga skuadra e Luis Enrique. Kėtė sezon, Barcelona ka fituar La Ligėn, Kupėn e Mbretit, ndėrsa mė 6 maj do tė luaj nė finalen e Ligės sė Kampionėve, ku katalanasit konsiderohen favorit ndaj Juventusit.
comments powered by Disqus