11:09 / 6.06.2015 Formacionet e mundshme tė finales Juve – Barca
Tashmė po afrohet momenti i finales sė madhe tė Ligės sė Kampionėve, mes Juventusit e Barcelonės dhe kėshtu edhe formacionet tashmė po flitet se cilat do tė jenė nė terren.

Pėr Juventusin sigurisht se pritet njė startim i portierit Buffon, por nė mbrojtje vėrehet mungesa e Chiellinit, i cil do tė zėvėndėsohet sipas tė gjitha gjasave nga Barzagli.
Te Barcelona gjithsesi se ajo qė ėshtė mė me rėndėsi ėshtė treshja sulmuesve MSN, qė nuk ka si tė mos jetė nė terren nga minuta e parė.
Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta (kap.) – Messi, Suarez, Neymar. Trajner: Luis Enrique
Juventus: Buffon (kap.), Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Tevez, Morata. Trajner: Massimiliano Allegri. Arbiter: Cüneyt Ēakir (TUR).
comments powered by Disqus