Angela Merkel: Facebook nuk ju bėn tė lumtur
Kancelaria gjermane Angela Merkel, ka thėnė se rrjetet sociale nuk do t’i bėjnė njerėzit tė lumtur, shkruan e pėrditshmja britanike The Independent.
“Ėshtė mirė ta kesh, aq sa ėshtė mirė ta kesh njė makinė rrobalarėse”, ka thėnė Merkel pėr Facebookun.

Merkel ka folur rreth ndikimit tė rrjetit social Facebook nė njė fjalim tė sajin nė njė kishė protestante nė Shtutgart tė Gjermanisė. Pasi ajo kishte folur pėr privatėsinė online, njė djalosh i ri e kishte pyetur se nėse i pėlqente Facebooku.

Pasi ajo e krahasoi Facebookun me tė pasurit njė veturė apo njė makinė rrobalarėse, ajo u prit me shumė tė qeshura dhe me njė duartrokitje nga audienca.

Merkel ka mė shumė se njė milion njerėz qė e kanė pėlqyer faqen e saj nė Facebook.
comments powered by Disqus