Kėngėtari tetovar udhėton me biēikletė deri nė Prishtinė
Jusuf Ajredini, kėngėtari i apasionuar pas sporteve tė ndryshme, sot bėri njė aventurė jo tė zakonshme pėr kushtet tona.
Ai nė sajė tė vullnetit dhe shpirtit sportiv arriti qė tė bėj udhėtimin mė tė gjatė personal me biēikletė.
Ai pėrshkoi kilometra tė tėra, pėrmbi 10 orė me biēikletė pėr tė aritur nė Prishtinė nga njė fshat i Tetovės.
Ky ėshtė njė mesazh pėr tė gjithė tė rinjtė se me vullnet tė mirė dhe frymė pozitive mund tė arrihet shumēka./NewPrishtina/
comments powered by Disqus