Hasani e Ibraimi u ‘testuan’ nė Prishtinė
Para disa ditėsh, mė saktėsisht mė 6 e 7 qershor, futbollistėt e Shkėndijės sė Tetovės i kanė kryer testet mjekėsore nė Kolegjin Universi.
Por, nė kėto teste nuk ishin tė pranishėm Ferhan Hasani dhe Besart Ibraimi, pėr shkak se ata ende nuk ishin pjesė e skuadrės tetovare.
Tė dielėn e kaluar, ndėrkaq, tė dy futbollistėt i kanė kryer testet mjekėsore nė Kolegjin Universi dhe do tė jenė nė shėrbim tė trajnerit Shpėtim Duro, pėr edicionin e ardhshėm.
Hasani (25 vjeēar) mė parė ka luajtur nė Gjermani, te skuadra Wolfsburg, ndėrsa kohėve tė fundit ai ka qenė pjesė e skuadrės daneze, Brondby.
Nga ana tjetėr, Ibraimi (29-vjeēar) pėr njė vit ka luajtur nė skuadrėn gjermane, Schalke 04, ndėrsa pjesėn mė tė madhe tė karrierės e ka zhvilluar nė Ukrainė, duke veshur fanellat e skuadrave si Sevastopol, Tavria, Metalurg Zaporozhje, ndėrsa njė kohė ai ka luajtur edhe nė Qipro.
Me kėta dy futbollistė, qė janė edhe anėtarė tė Pėrfaqėsueses sė Maqedonisė, skuadra e Shkėndijės duket tė jetė shumė e pėrforcuar pėr edicionin e ri, duke qenė se ėshtė pjesė e garave tė Ligės sė Evropės. Nė ndeshjen e parė, e cila do tė zhvillohet nė Tetovė (2 korrik), skuadra kuqezi pėrballė do ta ketė skuadrėn e njohur skoceze, Aberdeen./NewPrishtina/
comments powered by Disqus