20-vjeēari Sokol Mjacaj ka pranuar para hetuesve nė ambientet e policisė sė Shkodrės se ėshtė autori i vrasjes sė dy turistėve ēekė mbrėmjen e sė premtes.
20-vjeēari Sokol Mjacaj ka pranuar para hetuesve nė ambientet e policisė sė Shkodrės se ėshtė autori i vrasjes sė dy turistėve ēekė mbrėmjen e sė premtes.

Ai ka treguar se u fut nė makinėn e turistėve, nėn kėrcėnimin e armės, nė fshatin Lotaj.
Sipas tij , pranė fshatit Prekal, ēeku Michal Svatos tentoi t’i merrte armėn dhe ky ka qenė momenti qė ai e ka shkrepur kallashin ndaj tė dyve.
Policia ka mundur ta arrestojė Mjacajn rreth orės 16:00 tė sė dielės, dy ditė pas vrasjes sė turistėve ēekė, nė njė aksion tė nisur nga mbrėmja e sė shtunės.
20-vjeēari Mjacaj, lindur dhe banues nė fshatin Lotaj tė Dukagjinit, u kap nė njė shtėpi dykatėshe nė fshatin Grudė e Re. /Shqiptarja/