Vritet nė Irak terroristi kosovar i ISIS'it, Kujtim Xheladini
Njė tjetėr kosovar qė i ėshtė bashkuar organizatės terroriste ISIS ka mbetur i vrarė.
Emri i tij ėshtė Kujtim Xheladini dhe ai ėshtė nga Gjilani, raporton KTV.

Vrasja ka ndodhur pasi qė ISIS sulmoi qyetin e pasur mė naftė tė Irakut, Baiji.

Aty kanė hasur nė rezistencėn e forcave irakiane tė sigurisė dhe tė grupit militant Shia, Asa'ib Ahl al-Haq.

Ėshtė pikėrisht ky grup qė e ka marrė pėrsipėr vrasjen e disa mercenarėve tė huaj, duke pėrfshirė atė tė kosovarit, Xheladini.

Grupi Shia pėrkrahet nga Irani, raporton Koha.net. Grupi ka pohuar se ka larguar shumicėn e terroristėve tė ISIS-it nga ky qytet.