Osmani e Gashi nuk morėn pjesė nė Kėshillin e Pėrgjithshėm tė LDK-sė?
Lidhja Demokratike e Kosovės sot ka zgjedhur kryesinė e re nė mbledhjen e Kėshillit tė Pėrgjithshėm.
Nė kėtė mbledhje u raportua se munguan deputetėt Vjosa Osmani e Arben Gashi.
Por, Koha.net merr vesh se dy deputetė nė fjalė nuk kanė marrė pjesė nė mbledhje, sepse nuk janė zgjedhur me kohė anėtarė tė Kėshillit tė Pėrgjithshėm.
Ndryshe, nė Kryesinė e re tė LDK-sė bėjnė pjesė: Agim Veliu, Haki Rugova dhe Lutfi Haziri qė janė zgjedhur nėnkryetarė tė partisė. Ndėrsa, sekretar ėshtė rizgjedhur Ismet Beqiri.
Votimi ėshtė bėrė i hapur me ngritje dore.