Zyrtare: Gavazaj largohet nga Genti
Mesfushori i talentuar kosovar, Enis Gavazaj ėshtė larguar nga skuadra e Gentit.
Mesfushori i talentuar kosovar, Enis Gavazaj ėshtė larguar nga skuadra e Gentit.

Ai ėshtė huazuar nė Ligėn e Dytė belge tek ekipi i Sk Roeselare.

20-vjeēari nė edicionin e fundit nuk pėrjetoi momente aq tė mira nė aspektin personal pėr shkak tė lėndimeve. Ai u shpall kampion i Belgjikės me Gentin. Gavazaj para se tė kaloi te Genti, ėshtė aktivizuar nė Kosovė me Getoarin e Prizrenit (ekip qė tashmė ėshtė shuar), Lirinė e Prizrenit dhe Prishtinėn. Enisi ėshtė pjesė e Kombėtares sė Shqipėrisė U-21.
comments powered by Disqus