Skandal: Ramush Haradinaj ia pėrplas hartėn pėr fytyre Murat Mehajt
Kryesuesi i Komisionit parlamentar pėr Punė tė Jashtme, Enver Hoxhaj, nė mbledhjen ku komisioni shtetėror

pėr demarkacion e kufijve ka raportuar, mohoi lajmin e publikuar nga mediat malazeze se “Kosova dhe Mali i Zi kanė arritur marrėveshje mbi definimin e kufijve”.
Sipas mediave malazeze, marrėveshja pėr demarkacionin e kufirit mes Kosovės dhe Malit tė Zi ėshtė arritur para 20 ditėve, ndėrsa kufijtė do tė mbesin tė njėjtit si ata tė vitit 1974.

Hoxhaj supozimet i ka quajtur tė pavėrteta dhe ka thėnė se “ēėshtja ende mbetet nė negocim”, duke thėnė se “shėnjimi i pikės kufitare ėshtė me rėndėsi shtetėrore”.