Juve mbetet pa "mbret", zyrtarizohet sot te Bayerni
Juventusi humbet njė nga lojtarėt mė tė rėndėsishėm tė sezoneve tė fundit. Arturo Vidal ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut dhe qė sot mund tė zyrtarizojė kalimi e tij te bavarzėt.


Skuadra gjermane ka arritur njė akord me lojtarin, me tė cilin do tė firmos njė kontratė 4-vjeēare, nga ku do tė pėrfitojė 5.5 milionė euro nė sezon.

Kalimi i tij nė bavari ėshtė konfirmuar edhe nga agjenti Fernando Felicevich. Nė kėtė mėnyrė "Zonja" humbet njė lojtar mė shumė peshė nė mesfushė. Kujtojmė qė Vidal ka qenė shumė pranė Bayernit nė vitin 2011, por ai zgjodhi bardhezinjt.
comments powered by Disqus