“Agnus Dei” do tė interpretohet nė Santiago
Nė Santiago de Chile do tė interpretohet si PREMIERĖ vepra e kompozuar nga Memli Kelmendi dhe e titulluar “AGNUS DEI"
Kjo veper do tė interpretohet nga “Johann Consort” dhe dirigjinti I mirėnjohur Jorge Contreras nė kuadėr tė festivalit prestigjioz “Temporada Coral de Primavera”.
“Kjo vepėr ėshtė kėrkuar muaj mė parė nga unė qė tua lejoj inerpretimin. Pas pelqimit nga unė kjo vepėr nesėr me datė 20 tetor, do tė intepretohet, prandaj e ndiej veten shumė tė privilegjuar qė luhet njė vepėr e njė autori nga Kosova”, tha Kelmendi
comments powered by Disqus