Noizy i bėri dalje Encės nė mes tė sheshit ‘Skėnderbej’
Mbrėmjen e djeshme, Noizy ishte i ftuari special nė sheshin Skėnderbej.Pavarėsisht marrėdhėnies aktuale mes tij dhe Encės e cila ende vazhdon tė jetė e turbullt, reperi tėrhoqi dje vėmendjen e tė gjithėve gjatė kohės qė interpretonte hitin e pėrbashkėt.Noizy nuk harroi ta pėrmendte ish-miken e tij tė mirė, por jo ashtu siē mund ta prisnin tė gjithė. Duket se tė pranishmit e kanė dėgjuar teksa reperi para fillimit tė kėngės u shpreh se kėtė kėngė e ka bėrė me njė vajzė qė tashmė i kanė bėrė “dalje” , duke na lėnė tė kuptojmė se nuk paska mė asnjė shans qė 2 kėngėtarėt t’i lėnė mėnjanė hatėrmbetjet.Noizy u kujdes qė pothuajse gjatė gjithė kėngės ta pėrfshinte emrin e Encės sa herė kishe mundėsi, duke u shprehur mė shumė se njėherė se: “Enca na vjen nga mbrapa”.Sipas burimeve tė Anabel, ai e mbylli kėngėn me njė tjetėr koment rreth kėngėtares.Enca duhet tė jetė tek 15 katėshi tani, me snajper, gati pėr sulm”.
comments powered by Disqus