Verrati tek Barcelona, PSG jep “OK” por ka njė pengesė
Lojtar italian i futbollit ka ndėrmend tė largohet nga PSG dhe tė nėnshkruajė pėr Barcelonėn. Disa kohė mė parė ai e mori kėtė vendim dhe tani klubi parisien i ka hapur derėn dhe tė shkojnė pėr tė negociuar me drejtorėt Barcelonės.Verratti tashmė ėshtė nė Paris pas pushimeve verore. Futbollisti ka pėrsėritur dėshirėn e tij pėr tė lėnė PSG, Verratti nuk dėshiron tė thyejė marrėdhėniet me klubin.Ai do tė vazhdojė njė plan tė veēantė nė palestėr qė ėshtė projektuar pėr fizioterapim.Njė qėndrim rebel i Verratit ka bėrė qė Barcelona tė rezultojė e saktė nė pėrpjekjet pėr afrimin me yllin e PSG.Nuk dihet shifra me tė cilėn Verrati mund ti drejtohet Barcelonės pasi parisienėt kėrkojnė mė shumė se 130 milionė euro, ndėrsa katalanasit nuk paguajnė mė shumė se 100 milionė euro plus bonuse.
comments powered by Disqus