Franca – Luksemburgu, rezultat shokues
Franca nuk ka arritur mė shumė se sa njė barazim pa gola me Luksemburgun
Luksemburgu ka bėrė befasinė e mbrėmjes nė kualifikimet pėr Kupėn e Botės, pasi ka barazuar nė udhėtim me Francėn 0:0.Vendėsit dominuan takimin dhe sulmuan gjatė tėrė kohės, por pa arritur tė shėnojnė golin e fitores.Pas kėtij barazimi, Franca mbetet nė vendin e parė nė Grupin A mė 17 pikė, e ndjekur nga Suedia mė 16 pikė.
comments powered by Disqus