Peticioni i ‘ēmendur’ i Messit pėr Barcelonėn
Leo Messi nuk dėshiron qė tė rinovoj kontratėn e re me Barcelonėn, nėn prezencėn e mediave.

Ylli argjentinas i ka kėrkuar klubit katalonas qė ta bėjnė njė ceremoni tė thjeshtė tė nėnshkrimit tė kontratės sė re, dhe jo tė bėhet bujė e madhe nė media.

Sipas ‘AS’, Messi i ka bėrė me dije Barcelonės se ai do ta nėnshkruaj kontratėn e re, por jo nė prani tė mediave, edhe pse kjo gjė duhet tė bėhet patjetėr nė prezencėn e tyre.

Pesė herė fituesi i Topit tė Artė do tė nėnshkruaj kontratėn e re, qė parashihet ta mbaj atė deri nė vitin 2021.
comments powered by Disqus