I vdekuri nga fruthi ėshtė veteran i UĒK-sė
Fatmir Beqiri 37 vjeēar nga komuna e Lipjanit ka ndėrruar jetė sot nė Kliniken Intensive nė QKUK.

Siē mėson ORAinfo i ndjeri qė 20 ditė ishte duke u trajtuar nė kėtė klinikė nga sėmundja e fruthit.

Mėsohet se Fatmiri ishte veteran i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Vdekjen e ka konfirmuar edhe zėdhėnėsi i QKUK Shpend Fazliu.

“Sot rreth orės 13:30, ėshtė shėnuar viktima e dytė nga fruthi nė Kosovė. Viktima e moshės 37 vjeēare nga komuna e Lipjanit, para 2 muje ishte diagnostifikuar me tuberkuloz, ndėrkohe qe mė shumė se 2 javė i diagnostifikuar edhe me fruth, ndodhej nė Klinikėn Infektive. Pėrkundėr kujdesit intensiv tė vazhdueshėm dhe reanimimit nga stafi Klinikės Infektive, ai nuk mundi tė mbijetoi, meēe gjendja ishte shumė e rėndė”, ka thėnė Fazliu.