Nga sot nė Google+ edhe me SMS
Google nga sor do tu mundėsojė pėrdoruesve tė saj tė postojnė nė Google+ edhe me SMS.
Pėr mė shumė, motori mė i madh i kėrkimit nė botė ka mundėsuar qė ky shėrbim tė ofrohet fillimisht nė 41 shtete tė ndryshme tė botės, ndėrsa postimet do tė bėhen nga telefonat e ndryshėm mobil.

Shtetet tė cilat tani mund tė qasen dhe tė postojnė nė rrjetin social tė Google edhe me SMS, pėrfshijnė: Afganistanin, Algjerinė, Bahreinin, Beninin, Kamboxhian, Kamerunin, Kongon, Ishujt Faroe, Ganėn, Egjiptin, Indonezinė, Guinean, Irakun, Izraelin, Jordanin, Kazakistanin, Keninė, Kuvaitin, Turqinė, Tunisin, dhe shumė vende tė tjera.

Pėr tu qasur nė shėrbim, krejt ēka duhet tė beni ėshtė tė shtoni dhe mė pas tė aktivizoni numrin tuaj mobil nė profiling tuaj nė Google.

Kur ta pėrfundoni kėtė proces, ju do ta Gjeni numrin tuaj lokal pėr tė dėrguar SMS, me tė cilin ju do tė postoni pėrmbajtjen e dėshiruar nė Google+.
comments powered by Disqus