Apple, suksesi te motivimi
“E vetmja mėnyrė pėr tė bėrė njė punė tė mirė ėshtė qė tė dashurosh atė ēka bėn”, kishte deklaruar Steve Jobs. Edhe pas ndarjes sė tij nga jeta, Apple vazhdon sėrish me kėtė filozofi, duke kėrkuar gjithmonė tė motivojė punonjėsit e kompanisė.
Prova vjen nga njė biletė mirėseardhjeje qė pret punonjėsit e rinj, e cila ėshtė publikuar nga njė pėrdorues i Istangram.

“Ekziston njė punė dhe ekziston puna e jetės tėnde, qė nuk pranon kompromise dhe pėr tė cilėn duhet tė jesh i gatshėm tė sakrifikosh fundjavėn”: teksti i biletės shtyn gjithnjė e pėr mė mirė dhe me qėllim nė arritjen e objektive mė tė mėdha: “diēka qė nuk mund tė ndodhė nė asnjė vend tjetėr”.

Kompania e Cupertino duhet theksuar se nuk punėson persona dosido, madje ėshtė tepėr e rregullt, e ashpėr dhe pėrzgjedhja bėhet tepėr e kujdesshme pėr tė pasur sa mė shumė sukses me produktet e famshme si Iphone apo Ipad tė cilat synojnė thjesht tė bėjnė diferencėn me tė tjerėt duke qenė unike.
comments powered by Disqus