Ipko lanson platformėn HEJ!
Me markėn e re Hej! Pse po pret?, IPKO ofron platformė tė veēantė pėr tė rinjtė kosovar, tė cilėve u mundėson komunikim dhe argėtim tė plotė, nė tėrė vendin.
Me markėn e re Hej! Pse po pret?, IPKO ofron platformė tė veēantė pėr tė rinjtė kosovar, tė cilėve u mundėson komunikim dhe argėtim tė plotė, nė tėrė vendin.

IPKO sot ka lansuar platformėn e komunikimit dhe argėtimit tė plotė pėr tė rinjtė, pėrkatėsisht markėn e re - “Hej! Pse po pret?, komunitetin e vetėm i cili i dedikohet tė rinjėve nė mbarė Kosovėn.

Tani, njė anėtar i ri i komunitetit Hej! mund tė flas me tė tjerėt nė Hej!me 500 minuta,tė dėrgoj500 SMS,500 MMS, apo tė shfletojė internetin nė mobil me 500 megabajt, pėr njė kosto prej 3€ nė muaj, nė tė cilėn pėrfshihet edhe SIM kartela Hej!.

Ndėrsa, gjatė periudhės promocionale, 16 maj – 16 qershor, anėtarėt e rinj tė komunitetit Hej! do t’i marrin tė gjitha benefitet e ofruara nga Hej!pėr 3 muaj rresht, pėr gjithsej 3 euro.

Anėtarėsimi nė Hej! pėr pėrdoruesit e rinj mund tė bėhet nė ndonjėrin nga 17 dyqanet apo tendat e IPKO-sė nė qytete, ndėrsa pėrdoruesit ekzistues tė shėrbimeve mobile tė kompanisė mund tė hyjnė nė komunitet, duke thirrur kodin *888#.

“Me Hej!, ne kemi krijuar njė platformė tė veēantė, e cila ofron komunikim dhe argėtim tė plotė pėr tė rinjtė kosovar” ka thėnė Robert Erzin, drejtor ekzekutiv nė IPKO.

Pėrveē mundėsisė sė komunikimit tė plotė, tė cilin ata e kanė mes vete, anėtarėt e rinj tė komunitetit Hej! e kanė mundėsinė tė shprehen nė portalin interaktiv Hej!, pėrmes aplikacioneve mobile, aplikacioneve pėr Facebook, tė ndjekin ngjarjet mė interesante kudo nė Kosovė, si dhe tė luajnė lojėra dhe tė fitojnė pikė e shpėrblime pėr shumė aktivitete sociale qė ata do t’i kenė mes vete.

Pas prezantimit zyrtar tė komunitetit tė tė rinjve, hej! do tė organizojė njė ngjarje ekskluzive pėr tė rinjtė nė sheshin Nėnė Tereza nė Prishtinė, nė tė cilin, pėrveē argėtimit, ata do tė mund tė fitojnė shpėrblime, si dhe tė mėsojnė edhe mė shumė pėr platformėn Hej!.
comments powered by Disqus