Plani pėr veriun e Kosovės
Qeveria e Kosovės po e pret emėrimin e Shefit tė Zyrės administrative pėr veriun e Mitrovicės pėr tė shpalosur nė detaje planin pėr integrimin e asaj pjese tė Kosovės.
Burime tė Express brenda Qeverisė kanė treguar se zyrtari qė do tė emėrohet pėrmes konkursit publik do tė jetė qytetar serb i veriut dhe do ta ketė barrėn kryesore pėr tė dialoguar me banorėt lokalė dhe pėr t`i afruar ata mė afėr Prishtinės.