Brad Pitt dhe Angelina Jolie, s’ka dasmė nė gusht
Ne shqiptarėt e kemi tė shenjtė ditėn qė caktojmė pėr dasmėn tonė. E nėse fiksohet si datė, pothuajse asnjė gjė nuk mund ta bėjė qė tė ndryshoj. Por nuk e mendojnė kėshtu edhe ēifti mė i pėrfolur i Hollivudit Brad Pitt dhe Angelina Jolie.
Ata kanė vendosur qė ta anulojnė pėr momentin martesėn, e cila pritej tė zhvillohej nė gusht tė kėtij viti. Ka qenė Angelina e cila i ka kėrkuar Brad ta shtyjnė ditėn e dasmės. Motivi i kėsaj kėrkese nga ylli i Hollivudit ėshtė se aktorja ka nėnshkruar disa kontrata pėr tė marrė pjesė nė tre filma.

Kohėt e fundit Pitt ka konfirmuar nė Festivalin e Filmit nė Kanės, se nuk kishte njė datė pėr dasmėn. “Ende jemi duke pritur derisa martesat gay tė miratohen nė SHBA”- tha ai pėr ‘People Magazine’. Ky vendim ishte surprizė pėr tė gjithė duke qenė se kishin filluar prej kohėsh organizimi i asaj dite.

Aq mė tepėr qė njė shumė prej 15 milionė dollarėsh ishte vėnė nė dispozicion tė asaj ditė, pėr tė bėrė gjithēka gati, pėr momentin qė ēifti do tė shoshte “Po dua”. Pėr mė tepėr unaza spektakolare dhe muaji i mjaltit kanė kushtuar 250 mijė dollarė.
comments powered by Disqus